Dlaczego właśnie “Słownik krzyżówkowicza”?

Chyba każdy z nas wie, jak problematyczne czasami może być rozwiązywanie krzyżówek. Nawet jeśli, umiemy odpowiedzieć na większość pytań i uzupełnić prawie wszystkie hasła, często zdarza się, że pozostaje to jedno lub kilka innych, które sprawiają nam trudności i za nic w świecie nie możemy żadnego słowa w takie, puste miejsca dopasować. Na przeciw wychodzi nam Cezary Szymborski ze swoją nową publikacją, która z pewnością pomoże nam, w nawet najbardziej trudnym haśle i ukróci nasze zmagania z niedokończoną krzyżówką. Słownik krzyżówkowicza, sprawdzi się także, przy zgadywaniu haseł typowych dla „Koła Fortuny” czy też tak popularnej współcześnie, gry zespołowej „Scrabble”.

Kilka słów o autorze

Cezary Szymborski, to polski publicysta, zajmujący się głównie książkami hobbystycznymi, taką jaką jest “Słownik krzyżówkowicza”. Ma na swoim koncie, także współuczestnictwo w tworzeniu pozycji na temat idiomów angielskich, jednakże najbardziej charakterystyczna dla niego jest właśnie publikacja o krzyżówkach.

“Słownik krzyżówkowicza”- co zawiera?

Jest to bez wątpienia, prawa ręka każdego pasjonata, który hobbystycznie trudzi się krzyżówkami lub układaniem zadań szaradziarskich. Zbiór ten zawiera, ponad 30- tysięcy haseł, które zostały przez autora starannie zebrane, głównie z encyklopedii i leksykonów, Słownika Języka Polskiego, Słownika Wyrazów Obcych, a także innych słowników tematycznych, z których to wybrane słowa pojawiają się w krzyżówkach najczęściej. Według osób, sięgających po tę publikację, jest to doskonała i niezastąpiona pomoc umysłowa, znacznie ułatwiająca i usprawniająca główkowanie. W tym słowniczku, zostały ujęte, także imiona i nazwiska osób znanych oraz tych mniej znanych, a także wiele pojęć z zakresu przyrodoznawstwa czy geograficznej znajomości świata.

W Internecie, dostępnych jest wiele stron on-line, które mogłyby pomóc nam w rozwiązywaniu krzyżówek. Jednakże, znacząca większość osób, które na co dzień uzupełniają krzyżówki, woli ich papierową wersję i dla takich ludzi właśnie, znacznie łatwiejsze wydaje się korzystanie ze słowniczka- również w tej samej formie. Jest to niezwykle poręczna książeczka, słowniczek, które jest niezwykle łatwa w użyciu.

Publikacja ta, może też rozwiać wątpliwości, dotyczące ortografii i poprawnego zapisu niektórych wyrazów. Czasami, występuje zjawisko, w którym to osoba wypełniająca krzyżówkę, zna hasło lub je skądś pamięta, jednak nie jest świadoma, jak poprawnie taki wyraz zapisać. Mając przy sobie podręczny słowniczek, będzie można to wykonać dość szybko i sprawdzić, czy aby na pewno odpowiedź, którą mamy na myśli, jest poprawna